Węgierska Bis do kosza, bo biegła blisko domu dyr Wydziału Inwestycji?

  • 13.03.2019, 09:41 (aktualizacja 13.03.2019, 10:02)
  • Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
Węgierska Bis do kosza, bo biegła blisko domu dyr Wydziału Inwestycji?
Tak przynajmniej wynika z pisma Sądeckiej Izby Gospodarczej, które trafiło do Przewodniczącej Rady Miasta Nowego Sącza Iwony Mularczyk, Przewodniczącego Komisji Infrastruktury Wojciecha Piecha, wszystkich radnych oraz do sądeckich mediów. Sądecka Izba Gospodarcza wyraża swoje zaniepokojenie projektem uchwały, która zostanie poddana głosowaniu podczas dzisiejszej Rady Miasta. Uchwała dotyczy porozumienia pomiędzy Prezydentem Miasta Nowego Sącza, a Zarządem Województwa Małopolskiego w sprawie budowy połączenia DK 87 z DW w Nowym Sączu wraz z budową mostu na Dunajcu. Integralną częścią porozumienia jest mapa z wyznaczonym przebiegiem ww. drogi, tzw. wariant C. Jednak, jak czytamy w piśmie, duże zdziwienie budzi brak dołączenia do uchwały wariantów A i B, co może wprowadzić radnych w błąd.

Sygnatariusze pisma  są zdziwieni pojawieniem się zupełnie innej koncepcji drogi  tzw. wariant C, który jest niekorzystny z punktu widzenia rozwoju gospodarczego Nowego Sącza oraz okolicznych gmin. Ponadto pozbawi Nowy Sącz wpływów do budżetu i możliwości stworzenia nowych miejsc pracy.

"Mając to na uwadze trudno nam zrozumieć, że przy podejmowaniu tej decyzji nie bierze się pod uwagę interesu ponad 100 tysięcy mieszkańców regionu, a uwzględniane są protesty 3 lokalnych mieszkańców, w tym obecnego dyrektora Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta, zwłaszcza, że uzgodniony 2 lata temu, przebieg drogi przewidywał jej odległość od najbliższych zabudowań na ok. 30 metrów." 

Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
xyz
xyz 15.03.2019, 10:58
Z Handzlem dzieje się coś złego. Na Sadeczaninie.info mówi że docierają do niego głosy że nowy most heleński zaburza architekturę miasta. Albo na imaginacje albo jest zazdrosny bo to nie jego inwestycja tylko Nowaka. Aleśmy wybrali prezydental Masakra! Pobawił się światełkami na moście i stwierdził że podświetlenie mostu za drogie. A Nowak to wiedział bez zabawy. Handzel wozi się na cudzej robocie i tak będzie z trzecim mostem nad Dunajcem. Zrobią to za niego władze wojewódzkie a on to spije jako własny sukces chociaż podda... krytyce, bo znowu coś mu zaburzy. No cóż, nie każdy na mocną głowę.
yzco_yzdeim_ycalaw
yzco_yzdeim_ycalaw 15.03.2019, 17:11
No ale rzadzenie przeciez na tym wlasnie polega, zeby "wozic sie na cudzej robocie". Prezydent jest od myslenia, przestawiania figur i pociagania za sznurki...oraz tworczej i budujacej morale reprezentacj. Musi dazyc do tego, zeby przeciwnicy mysleli, ze wszystko robi sie samo, przy uzyciu czarodziejskiej rozdzki, ktorej od niego wymagaja...
Leszek
Leszek 13.03.2019, 21:55
Szanowni mieszkańcy, trzeba spłacić długi za kampanie wyborcza. Najpierw próba zakupu za 20,6 mln działki od jednego biznesmena który wspierał KN a teraz plan drogi pod tego samego żeby deweloperke mógł rozpocząć. Biedne miasto.
Monika
Monika 13.03.2019, 21:16
keisyr ty też zadbaj o swój interes ! jeśli go masz.
keisyr
keisyr 13.03.2019, 18:27
Handzel to zdrajca interesów Nowego Sącza !!! Handzel dba tylko o swój interes I interes swoich kolegów !!! Trzeba jak najszybciej oczyśćic Ratusz z Handzla I jego kolesiów !!!
Co do przebiegu Wegierskiej bis, łącznika I trzeciego mostu na Dunajcu nie ma sie co niepokoić. Na szczęśćie mamy w Nowym Sączu Rade Miasta zlozoną z PiS, Wybieram Nowy Sącz I Pana Zegzdę, którzy udaremnia nikczemne plany Handzla szkodzące Nowemu Sączowi
Handzel to dziad bez pieniędzy dla miasta I nie ma nic do powiedzenia w sprawie drogi. Decyduje Marszałek Województwa Małopolskiego, ktory daje na te inwestycje pieniądze I Radni Nowego Sącza
Bardzo dobrze że Sądecka Izba Gospodarcza w trosce o rozwój Nowego Sacza zareagowala.


Pozostałe