Budowa łącznika i trzeciego mostu na Dunajcu - propozycje ze strony Nowego Sącza znacznie podnoszą koszty inwestycji

  • 12.03.2019, 14:39 (aktualizacja 12.03.2019 15:30)
  • Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
2019_03_12_trzeci_most.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podczas jutrzejszej Sesji Rady Miasta radni podejmą decyzję w sprawie podpisania porozumienia, które będzie określało zasady współpracy przy realizacji inwestycji pod nazwą "Budowa połączenia DK 87 z DW 969 w Nowym Sączu wraz z budową trzeciego mostu na Dunajcu". Inwestorem, który odpowiada za przygotowanie i realizację jest Województwo Małopolskie.

Ta długo oczekiwana inwestycja udrożni ruch z ul. Węgierskiej i skieruje go w kierunku zachodniej obwodnicy miasta, a następnie do drogi wojewódzkiej nr 969. Dzięki temu zdecydowanie zmniejszy się ilość samochodów przejeżdżających przez Nowy Sącz. Na razie do dopracowania jest sposób podłączenia do ul Węgierskiej, bo jak mówi Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego, propozycje ze strony miasta znacznie podrażają koszty inwestycji.

Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
keisyr
keisyr 16.03.2019, 18:12
Takich dziadów bez pieniędzy na funkcjonowanie miasta jak Handzel usuwa sie z Ratusza !!!
mieszkaniec
mieszkaniec 16.03.2019, 12:01
Ciekawe jak sobie nowa władza poradzi z przetargami na remont ulic dojazdowych przed otwarciem mostu. Pierwszy już kiepsko budżet 700tys najtańsza oferta ponad 1mln... Do dzieła Panowie..
Gniewczynka
Gniewczynka 15.03.2019, 14:36
"oszczędny" Handzel! Koń by się z tego uśmiał. W rzeczywistości dziadostwo i beznadzieja. Jakżeście sobie wybrali takiego prezydenta to go macie ze wszystkimi jego "rewelacyjnym pomysłami" które to miasto zdołują. To nie jest gość do budowania bo jego pasją jest likwidowanie, jak zresztą każdego likwidatora.
Jan
Jan 13.03.2019, 08:39
Bardzo dobry pomysł i realny ! Popieram w przeciwieństwie do węgierskiej bis która była sajens fiction !! Uwaga Inwestorem, który odpowiada za przygotowanie i realizację jest Województwo Małopolskie co w/g mnie urealnia docelową realizację ! W końcu jakiś konkret. Oby tylko rada miasta i im podobni nie torpedowali tego konkretu bo uznamy to za działanie na szkodę miasta i jego mieszkańców.
Kolejny raz proszę wszystkich o wspólne działanie na rzecz interesów regionu ponad ***i ideologicznymi i politycznymi podziałami !!!!
keisyr
keisyr 13.03.2019, 17:48
To prawdopodobnie jeden z lokalnego plebsu co glosował na Handzla !!!
yzco_yzdeim_ycalaw
yzco_yzdeim_ycalaw 13.03.2019, 19:09
Nie sadzi sie zwyciezcow...Te wybory wygralo ponad 20 tys. pelnoprawnych mieszkancow Nowego Sacza, Pan Handzel otrzymal wiecej glosow niz cala Rada Miasta razem wzieta!
wyborca
wyborca 16.03.2019, 22:56
Jeszcze jest opcja glosowania na "mniejsze zło" czyli
za Handzlem a przeciw Mularczykowej,przeciw PIS.I tu sie kilka tysiesy wyborcow przejechało!Handzel okazał sie "wiekszym złem"Nie jestem za PIS ale tylko rada miasta jeszcze moze uratowac to MIASTO przed zakusami likwidatora Handzla i "szeryfa" od Stawiarskiego.I badz tu modry jak "bezpartyjny" okazał sie gorszy niz PIS.!!.100 dni straconych jest niczym w porownaniu do kilku lat kadencji Handzla na ktorego glosowałem tylko przeciw PIS-owi!!!Ale jestem madrzejszy przy nastepnych wyborach... . No chyba ze referendum?!!! Chciałbym!!Tylko na kogo wtedy?Mniejsze zło??!!...
Arturek
Arturek 12.03.2019, 19:10
Ciekawe komu zależy na takim przebiegu drogi żeby wydać dodatkowo 30 milionów.... A ciekawsze jest to dlaczego prezydent to popiera... Tylko że przez prywatny interes przebiegu drogi, tej drogi pewnie nie będzie. Nikt nie przepłaci 30 mln.
witek
witek 12.03.2019, 18:16
to się znów prezydent Handzel wykazał pomysłowością. Co za dziadostwo!
yzco_yzdeim
yzco_yzdeim 13.03.2019, 09:41
Nie powinnismy osadzac pochopnie, nie wiemy na co miałoby byc dodatkowe 30 mln. Moze to jakis rewelacyjna koncepcja drogowa przy okazji...
Aktywnosc marszalkowska zaskakuje pozytywnie, ale miedzy wierszami wypowiedzi czaja sie watpliwosci... Cz aby przypadkowo nie szuka sie pretekstu do odstapienia od finansowania czegos na co i tak nie ma pieniedzy... i zwalenia winy na przeciwnika politycznego???

Pozostałe