Władze miasta chcą zlikwidować Szkołę Podstawową nr 1, Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Międzyszkolny Ośrodek Sportu

  • 21.01.2019, 13:05 (aktualizacja 21.01.2019, 14:55)
  • - Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku
Władze miasta chcą zlikwidować Szkołę Podstawową nr 1, Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Międzyszkolny Ośrodek Sportu
Władze Nowego Sącza chcą likwidacji Szkołę Podstawową nr 1 im. Adama Mickiewicza. To jednak nie wszystko. Przestać istnieć ma także Zespół Szkół i Placówek Oświatowych z siedzibą przy ul. Nadbrzeżnej 77 a wraz z nim, będące częścią tej jednostki: Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ul. Lenartowicza oraz Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej. Projekt uchwały w tej sprawie trafił do rąk radnych RM Nowego Sącza.

W uzasadnieniu uchwały dotyczącej planów likwidacji szkoły, czytamy m.in.: że w związku z niewykorzystaniem 7 sal lekcyjnych oraz oddziałami klasowymi liczącymi niewielką liczbę uczniów, konieczna jest racjonalizacja sieci szkolnej i obniżenie kosztów funkcjonowania szkół podstawowych. W szkole będą nadal funkcjonować dwa oddziały przedszkolne, a uczęszczający do placówki uczniowie, będą mieli możliwość kontynuowania nauki w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi. 

Jeśli chodzi o likwidację Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych oraz wchodzących w jego skład ośrodka sportu i ośrodka gimnastyki korekcyjnej, zgodnie z treścią uchwały likwidacja tych placówek nie wpłynie na działalność pozalekcyjną i pozaszkolną adresowaną do uczniów. Zajęcia gimnastyki korekcyjnej, od 1 września 2019 r. będą się odbywać w szkołach macierzystych uczniów a zajęcia sportowe (prowadzone przez ośrodek sportu), będą kontynuowane na zasadzie powołania koordynatora miejskiego ds. międzyszkolnego współzawodnictwa sportowego, który będzie współpracował z nauczycielami. Prowadzone przez ośrodek sportu lekcje pływania także będą kontynuowane. Zajmą się nimi nauczyciele wychowania fizycznego zatrudnieni w szkołach podstawowych. 

Utrzymane zostanie także Liceum Sportowe im. Św. Kingi, które będzie funkcjonować jako oddzielna jednostka oświatowa. 

- Nasza Telewizja Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, w internecie i na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawiedziony
Zawiedziony 23.01.2019, 18:48
Żona pana dyrektora Poręby (niezależnego politologa) została zatrudniona w spółce Nova. Zadecydowały oczywiście przesłanki merytoryczne i kwalifikacje :):) Podobnie jak w przypadku ostatnich rekrutacji w urzędzie. Szkoda, bo większość z nas miała jednak nadzieję, że nadchodzi lepsze, tymczasem król jest nagi...
Marek
Marek 23.01.2019, 10:43
Wniosek o likwidację tak zasłużonej dla miasta szkoły jaką jest szkoła im. Adama Mickiewicza to absolutny skandal i brak nie tylko odpowiedzialności ale i wyobraźni że strony Handzla i jego ekipy. Nie ma takiego argumentu, który mógłby uzasadnić ten absurdalny wniosek. Handzel nic dla Miśta nie robi a tylko zwalnia fachowców, narzeka na poprzedników i jak się okazuje bierze się za likwidację tego co w mieście bardzo wartościowe. I na takich ludzi w tym pomocnych jaj Marcin Poręba który miał za zadanie promować miasta a jak na razie skutecznie wypromował swoją żonę do pracy w miejskiej firmie. Rośnie klika i układzie i tylko nadzieja w tym, że więksxo#ć radnych zatrzyma ten obłęd hsndzlowej władzy.
gdziekonsekwensja
gdziekonsekwensja 23.01.2019, 09:57
z jednej strony gadają o przeroście zatrudnienia, z drugiej pchają swoich gdzie się da. jest jeszcze jakiś kandydat na radnego z koalicji nowosadeckiej, co pracy nie załapał w ratuszu albo spółce? gdzie są radni sadeccy, że to nie pytają. Ej przechodzi wam przez rozum ten nowy trumwirat. obietnice wyborcze, które nigdy nie zostaną spełnione, opowieści, że nie ma kasy na nic (a w poprzednich latach była???
w kampanii wyborczej mówili, że wszystko było dokładnie przeanalizowane i za 600 milionów budżetu to ponoć mieliśmy tu mieć drugą irlandię) a wszystkiemu będziecie winni wy. bo na was zrzuca winę.
keisyr
keisyr 22.01.2019, 22:56
Nauczyciele, sądeczanie,
Proszę byc spokojni. Pani Iwona Mularczyk nie dopuści do likwidacji Szkoły nr 1 i Osrodka Sportu. Pani Iwona ochroni sadecką oświatę I cały Nowy Sacz przed Handzlem !!!
Szkola Podstawowa nr 1 to historia, tradycja, szkola po remoncie, bardzo nowoczesna, dająca blask tej częsci miasta
Wspierajcie Prawo i Sprawiedliwość i Iwone Mularczyk
plebs
plebs 23.01.2019, 21:22
"Szkola Podstawowa nr 1 to historia, tradycja, szkola po remoncie, bardzo nowoczesna, dająca blask tej częsci miasta." i .......... tylko dzieci brak.
Zbulwersowany
Zbulwersowany 22.01.2019, 22:37
Gimnastyka korekcyjna dla dzieci? Nie żartujcie. Handzel wyrzucił z pracy niepełnosprawnych pracowników z Wydziału Przedsiębiorczości i z Urzędu Pracy. Porozmawiajcie z byłymi dyrektorami, których też powyrzucał. Są zbulwersowani. A dlaczego końcem ubiegłego roku Handzel z Bochenkiem nie zrealizowali uchwały rady miasta o organizowaniu stałego wydarzenia - Miejskiego Dnia Uczniów Niepełnosprawnych? Odpowiedź jest prosta. Mają w tym samym, zadnim miejscu dzieci niepełnosprawne jak i innych mieszkańców miasta. TKM. Teraz Kurła My. Poręba i jego żona na stanowiska. Nasi do koryta. A reszta - nieważna.
ewka
ewka 22.01.2019, 17:49
" Nie mam zamiaru zamykać żadnej szkoły, a wręcz przeciwnie powinny zostać przywrócone placówki oświatowe zamknięte w ciągu ostatnich lat. Liczę na Państwa wsparcie i oddanie na mnie jakże cennego Państwa głosu" - - kandydat na prezydenta Nowego Sącza Ludomir Handzel 30.10.2018 r. w liście do nauczycieli.
rennata
rennata 22.01.2019, 10:12
Ludzie...skoro nie potraficie czytać ze zrozumieniem,to lepiej już w ogóle nie czytajcie.Czyja jest ta uchwała i kto się pod nia podpisał?? Ja tam nie widzę nigdzie "prezydent Handzel", a przeciwną opcję polityczną, "Mularczyk".
włodzio
włodzio 22.01.2019, 17:41
do rennata: w preambule uchwały jest napisane:" na wniosek prezydenta" , czytajcie ze zrozumieniem - dobre :) :) :)
sadeczanin
sadeczanin 22.01.2019, 11:48
kobito, ty umiesz czytać? projekty się kieruje do rady miasta. do przewodniczącej. a wnioskodawcą jest prezydent. zawsze móiłem, że nie każdy powienien miec prawo głosu w wyborach.
mieszkaniec
mieszkaniec 22.01.2019, 07:59
Hallo ludzie czytajcie ze zrozumieniem!!!!!Krytykujecie Handzla a popatrzecie kto podejmuje decyzje??!!!!!.-Rada Miasta!!!a kto zasiada w Radzie miasta??!!!!!!.Sama inteligencja nowosądecka.
gocha
gocha 22.01.2019, 17:51
na czyj wniosek? - prezydenta przecież!!
stad
stad 22.01.2019, 13:37
eeeee nie. nowosadecka inteligencja to vice-prezydent.
Antek
Antek 21.01.2019, 23:26
co te pajace wyrabiają , myslę ze rada miasta ich powstrzyma.
Edek
Edek 21.01.2019, 22:25
Wcale nie dziwnym i wcale nie zbiegiem okoliczności w Mickiewicz uczą żona prezydenta Nowaka i radnego Głuca. Sądeczanie, co Wy na to?
keisyr
keisyr 21.01.2019, 22:46
Usunąć Handzla z Ratusza. Ten człowiek gotów jest doprowadzić Nowy Sącz do upadku dla swoich prywatnych interesów
miś polarny
miś polarny 21.01.2019, 22:24
Zmieniła się władza w Nowym Sączu to i zima normalna wróciła.Teraz wszystko odmieni się na lepsze.
marysia
marysia 21.01.2019, 17:55
Dzieci coraz mniej???? a szkoły w centrum już informują Rodziców że będą uczyć się na trzy zmiany a zajęcia będą trwać do 18:30, a być może i w soboty . I to szkoły podstawowe, a nie licea.
keisyr
keisyr 21.01.2019, 17:33
Nowy Sacz przy Handzlu umiera !!!
sądecki
sądecki 21.01.2019, 22:19
Przecież to decyzja Rady Miasta pod przewodn. p. I. Mularczyk-PIS



tadeusz
tadeusz 22.01.2019, 17:52
decyzja rady, bo takie jest prawo, ale wniosek prezydenta, czyli jego wymysł. Chory zresztą
beba
beba 22.01.2019, 17:42
na wniosek prezydenta - czytajcie dokładnie
alinka
alinka 21.01.2019, 14:50
Dzieci coraz mniej, a obok jest SP2. Przywracanie SP1 było głupim pomysłem. Wywalaniem kasy w błoto.
piotr
piotr 21.01.2019, 14:16
A do budynku "przemeldować" Urząd Miejski

Pozostałe