Andrzej Górski były prezes MPK odpiera zarzuty

  • 08.01.2019, 13:53 (aktualizacja 08.01.2019, 15:24)
  • Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
219_01_08_gorski_migacz_qm123amdue_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jest mi po prostu przykro - tak Andrzej Górski komentuje kierowane pod jego adresem zarzuty, które publicznie przedstawił, podczas konferencji prasowej, były przew. Rady Nadzorczej a obecnie p.o. prezesa Krzysztof Migacz. Wg. K. Migacza powodem odwołania prezesa był milionowy dług na koncie spółki oraz nieprawidłowości w dostawie autobusów.

Jak tłumaczył Andrzej Górski, gość programu Rozmowa Dnia, wynik finansowy za rok 2018 zaplanowany był na poziomie kilkusettysięcznej straty, co zostało zatwierdzone zarówno Uchwałą Rady Nadzorczej jak również Uchwałą Zgromadzenia Wspólników. Dodatkowo, w związku z wystąpieniem wzrostu cen paliw jak również ograniczenia przychodów z działalności podstawowej, wynikającego z dużego zakresu prowadzonych prac w układzie drogowym miasta oraz uruchomieniu bezpłatnego połączenia kolejowego, spowodowało wygenerowanie dodatkowej straty. Nie stwarzało to natomiast żadnego zagrożenia dla funkcjonowania spółki.

 Kolejna sprawa, to przyjęcie niekompletnych autobusów. W przypadku pierwszej dostawy, przewidzianej na sierpień 2018 r. spółka została pisemnie poinformowana przez firmę MAN o dostawie partii autobusów. Wobec takiej deklaracji firmy MAN nie było podstaw, aby MPK nie przystąpiło do odbioru w trybie przewidzianym w §4 umowy. Brak możliwości dopuszczenia do odbioru autobusów mógłby w przyszłości dawać możliwość uniknięcia przez firmę  MAN kar umownych, gdyż ta mogłaby powoływać się na niemożność przeprowadzenia odbioru z winy MPK. Po dokonaniu sprawdzeń MPK wezwało firmę MAN do usunięcia braków w terminie do dnia 10.09.2018 r. Z podobnych przyczyn spółka była zmuszona przyjąć drugą, również niekompletną transzę. 

Nasza Tv Sądecka - jesteśmy w sieci kablowej, internecie i na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Przestrzenny
Przestrzenny 08.01.2019, 20:40
Wszelkie wątpliwości rozwiane, dowód na to kto posiadał kompetencje na swoich stanowisku. Sposób wypowiedzi i zakres merytoryczny jasno przemawia nad osobą, która powinna przejąć stanowisko prezesa MPK.
Niestety obawa co raz większa nad tym iż Nowy Sącz może stracić publiczny transport przez niewłaściwe prowadzenie go i bajkowe obietnice władz... szkoda.
tomek
tomek 08.01.2019, 17:33
Wystarczy posłuchać wypowiedzi Pana Migacza i Pana Górskiego, widać jak na dłoni kto jest inteligentny a kto granatem od pługa oderwany.

Pozostałe