Sądecka policja podsumowuje akcję "Znicz"

  • 05.11.2018, 12:38 (aktualizacja 05.11.2018, 12:45)
Sądecka policja podsumowuje akcję "Znicz"
Mniejsza liczba wypadków i kolizji drogowych ale większa liczba osób rannych i kierowców jadących pod wpływem alkoholu. To bilans tegorocznej akcji Znicz w odniesieniu do roku ubiegłego. W trakcie pięciu dni policyjnej akcji Znicz (od 31 października do 4 listopada) na Sądecczyźnie doszło do 7 wypadków, w których rannych zostało 13 osób oraz do 50 kolizji drogowych. Policjanci ujawnili też 19 osób jadących pod wypływem alkoholu.

W ciągu ostatnich pięciu dni w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego pojawiła się znacznie większa niż zwykle liczba policjantów, których głównym zadaniem było zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonie cmentarzy, a także pomoc podróżnym w bezpiecznym dotarciu na groby bliskich. Dbając o płynność ruchu, na najruchliwszych drogach, szczególnie przy drogach wlotowych i wylotowych z Nowego Sącza oraz w pobliżu cmentarzy funkcjonariusze kierowali ruchem.

Podczas działań policjanci przede wszystkim udzielali wszechstronnej pomocy uczestnikom ruchu drogowego, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Dużą uwagę zwracano na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, tj. na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych. Ponadto każdorazowo badano stan trzeźwości kierowców.

W trakcie pięciu dni policyjnej akcji Znicz (od 31 października do 4 listopada) na Sądecczyźnie doszło do 7 wypadków w których rannych zostało 13 osób oraz do 50 kolizji drogowych. Policjanci ujawnili 19 osób jadących pod wypływem alkoholu, a dokładnie 7 nietrzeźwych kierowców oraz 12 osób, które prowadziły pojazd po użyciu alkoholu.

Stan po użyciu alkoholu zachodzi gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila, natomiast stan nietrzeźwości zachodzi gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila.

Ubiegłoroczna akcja ZNICZ trwała nie 4, ale 7 dni, co przełożyło się na większą liczbę wypadków (9) i kolizji drogowych (54), jednak mniej osób zostało w tym czasie rannych (10). Różnicę odnotowano jednak w liczbie osób jadących pod wpływem alkoholu (7 nietrzeźwych kierowców oraz 1 osobę, która prowadziła pojazd po użyciu alkoholu).

W roku 2016 podczas trwania akcji ZNICZ doszło do 2 wypadków i 54 kolizji, podczas których ranne zostały 2 osoby. Policjanci zatrzymali też 11 osób jadących pod wpływem alkoholu, a dokładnie 6 nietrzeźwych kierowców oraz 5 osób, które prowadziły pojazd pod wpływem alkoholu.

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe