Starosądeccy policjanci zatrzymali sprawców brutalnego rozboju

  • 4.10.2018, 12:27 (aktualizacja 04.10.2018 12:35)
  • redakcja
Starosądeccy policjanci zatrzymali sprawców brutalnego rozboju
Końcem września starosądeccy policjanci otrzymali informację, że w Brzeznej pobito starszego mężczyznę. Gdy policjanci przybyli na miejsce, okazało się, że dwóch mężczyzn biło 76-latka po głowie i twarzy, powodując liczne złamania, a wszystko po to, by dał im 5 złotych, których … wcale przy sobie nie miał.

Policjanci działając operacyjnie wytypowali potencjalnych sprawców, którzy w momencie zdarzenia mieli być w stanie upojenia alkoholowego. Do zatrzymania 50 i 31-latka doszło czwartego dnia po zdarzeniu, na terenie pobliskich miejscowości.

Mimo, że podejrzani nie przyznawali się do winy, starosądeccy policjanci zebrali bardzo obszerny materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić obu zatrzymanym zarzut usiłowania rozboju i spowodowania u pokrzywdzonego obrażeń ciała.

Funkcjonariusze zwrócili się też z wnioskiem do prokuratury, a ta do sądu, o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i zgodnie jego decyzją, w oczekiwaniu na wyrok, mężczyźni najbliższe dwa miesiące spędzą za kratami, jednak za rozbój (zgodnie z treścią art. 280 kodeksu karnego), grozi im od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: KM Policji Nowy Sącz

redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe