W dwa miesiące ukradł 26 rowerów

  • 9.07.2018, 12:52
  • red.
W dwa miesiące ukradł 26 rowerów KM Policji w Nowym Sączu.
Sezon rowerowy rozpoczęli nie tylko amatorzy jazdy na jednośladach, ale również złodzieje. Rekordzista tego lata, ukradł 26 rowerów o łącznej wartości prawie 40 tysięcy złotych, a jego konkubina pomagała mu w ukrywaniu łupów. Ich proceder przerwali sądeccy policjanci, którzy postawili wspólnikom zarzuty, a część skradzionego mienia odzyskali. W wyniku pracy operacyjnej, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sądeckiej komendy ustalili, że 37-letni mieszkaniec Sądecczyzny w krótkich odstępach czasu, od początku maja do końca czerwca br. ukradł 26 rowerów o łącznej wartości prawie 40 tysięcy złotych. Mężczyzna wynosił głównie drogie, markowe rowery z terenu prywatnych posesji na terenie powiatu nowosądeckiego. Ponadto, 37-latek dwukrotnie włamał się do jednej z myjni samochodowych na terenie Sądecczyzny, skąd wyniósł kasetkę z pieniędzmi o łącznej wartości nieco ponad 6 600 zł.

W ubiegły czwartek (5 lipca) mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, a ponieważ przestępstw dopuścił się w krótkich odstępach czasu oraz warunkach recydywy, grodzi mu 15 lat pozbawienia wolności.

Jak się okazało, nie działał sam. W przechowywaniu skradzionych rowerów pomagała mu konkubina, której policjanci postawili zarzut paserstwa. Ze względu na to, że 31-latka dopuściła się tego przestępstwa w krótkich odstępach czasu i z wykorzystaniem takiej samej sposobności, grozi jej wyższy wymiar kary – w więzieniu może spędzić ponad 7 lat.

W piątek (6 lipca) Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu zastosowała wobec pary środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

/źródło KM Policji w Nowym Sączu/

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe