Niewybuch spod mostu to mina przeciwpancerna z okresu II wojny światowej

  • 16.05.2018, 11:31 (aktualizacja 16.05.2018 14:19)
  • red
Niewybuch spod mostu to mina przeciwpancerna z okresu II wojny światowej KM Policji Nowy Sącza
Dzisiaj (tj. 16 maja) dyżurny sądeckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w trakcie prac prowadzonych pod mostem na rzece Dunajec, ujawniono najprawdopodobniej niewybuch typu wojskowego z okresu II wojny światowej. Na miejscu pracowała grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego z sądeckiej Policji. Funkcjonariusze i strażnicy miejscy pilnowali znaleziska do czasu przyjazdu saperów z Krakowa.

W przypadku znalezienia niewypału należy natychmiast powiadomić policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu! Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci powiadomią specjalistyczny patrol saperski, który w bezpiecznym miejscu zdetonuje pocisk, a do momentu jego przybycia zabezpieczą znalezisko.

red

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe