Nielegalni imigranci znów chcieli wjechać do Polski

  • 16.04.2018, 14:34 (aktualizacja 16.04.2018, 14:50)
  • red
Nielegalni imigranci znów chcieli wjechać do Polski
Trzech obywateli Pakistanu chciało wjechać do Polski. Mężczyźni ukryli się w naczepie samochodu ciężarowego. O ich obecności poinformował policję z Andrychowa kierowca "tira", obywatel Serbii, który po dokonaniu odprawy celnej na terenie placu celnego w Andrychowie usłyszał odgłosy dochodzące z naczepy. Na miejsce zdarzenia udali się także wezwani przez policję funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

W trakcie czynności wyjaśniających ustalono, iż ob. Pakistanu wjechali do Polski przez byłe drogowe przejście graniczne w Chyżnem ukryci w naczepie samochodu ciężarowego marki Mercedes w dniu 13.04.2018 r. . Po wykonanych czynnościach procesowych przez funkcjonariuszy Policji, cudzoziemcy zostali przekazani funkcjonariuszom Placówki SG w Zakopanem.

Trzem obywatelom Pakistanu przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa za czyn z art. 264 § 2 kk. tj. w dniu 13.04.2018 r. w warunkach z góry powziętego zamiaru, we współdziałaniu przekroczyli granicę państwową Rzeczpospolitej Polskiej wbrew przepisom, w ten sposób, że nie posiadając dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy RP, w ukryciu zamkniętej naczepy na serbskich numerach rejestracyjnych ciągnika siodłowego marki Mercedes, wyruszając z Republiki Serbii, przekroczyli wbrew przepisom granicę słowacko-polską, w m. Chyżne, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego na terytorium państw UE.

Obywatele Pakistanu przyznali się do zarzucanych im czynów, złożyli wyjaśnienia i poddali się dobrowolnie karze.

W dniu 14.04.2018 po południu w Centrum Współpracy Policyjnej i Celnej w Trstenie cudzoziemcy zostali w ramach readmisji uproszczonej przekazani stronie słowackiej. 

źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej

red

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe