W Święta wzrosło zainteresowanie alkomatem

  • 03.04.2018, 13:37 (aktualizacja 03.04.2018, 14:05)
  • red.
W Święta wzrosło zainteresowanie alkomatem KM Policji Nowy Sącz
Święta Wielkanocne i świąteczne powroty spowodowały większe niż zwykle zainteresowanie alkomatem zlokalizowanym w holu Komendy Miejskiej Policji. Tylko dziś (3 kwietnia) przebadało się nim kilkanaście osób. Jak przekonują sądeccy policjanci takie badanie świadczy o rozsądku i dojrzałości kierowców, którzy nie będąc pewni swojej trzeźwości nie wsiadają za przysłowiowe "kółko".

Część kierowców bowiem, gubi własna niefrasobliwość, ponieważ oceniają swoją trzeźwość na podstawie dobrego samopoczucia, czy też badania na podręcznym, nieatestowanym alkomacie, który nie zawsze pokazuje właściwy wynik. Policjanci podkreślają, że jeżeli chcemy być pewni, że wsiadamy za kierownicę trzeźwi, możemy skorzystać z możliwości, jaką daje badanie profesjonalnym urządzeniem w sądeckiej komendzie.

Samoobsługowy alkomat to urządzenie atestowane, dlatego nie ma mowy o błędzie w odczycie. Co więcej, alkomat jest prosty w obsłudze, szybki i dyskretny bo badanie nim nie wymaga pomocy finkcjonariusza. 

Samoobsługowy alkomat został zakupiony przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu i ma służyć poprawie bezpieczeństwa na drogach Sądecczyzny. Funkcjonuje w budynku komendy już kilka miesięcy.

W roku 2017 sądeccy policjanci skontrolowali trzeźwość 204 748 kierowców oraz zatrzymali 529 kierujących pod wpływem alkoholu. Nie wszyscy zatrzymani byli jednak świadomi, że wsiedli za kierownicę w stanie, w którym nie powinni tego robić.

 

 

red.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe