Rozmowa Dnia

  • 26.03.2018, 09:21
  • red
Rozmowa Dnia
Gośćmi Rozmowy Dnia w Naszej TV Sądeckiej są radni RM Nowego Sącza: Kazimierz Sas i Patryk Wicher. W trakcie ostatnich obrad radni zdecydowali o odebraniu 8 osobom tytułów Honorowego Obywatela Miasta Nowego Sącza. Punkt dot. tej uchwały został wprowadzony do porządku obrad na początku sesji i wywołał gorącą dyskusję.

Czy sądeccy radni podjęli słuszną decyzję odbierając nieżyjącym osobom honorowe tytuły rozmawiają Kazimierz Sas i Patryk Wicher.

red
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
janaf654
janaf654 29.03.2018, 20:15
Odbierania tytułów przez radę zdominowaną przez PIS ma charakter jakiejś zemsty za czasy minione. Nieważny jest kontekst historyczny wydarzeń i osób biorących w nich udział, tylko aktualne zapotrzebowanie centrali partii na takie działania i... zbliżające się wybory. Pan Patryk mówi o konsultacjach z historykami z IPN - nie wierzę w ich obiektywizm, gdyż oni wszyscy żyli w okresie przełomu i brali udział w procesach przemian. Gdyby decyzje Rady Miasta i opinie historyków były formułowane za lat np. 30-40, to miałoby to sens, ale teraz? Gdzie tu obiektywizm? Każdy widzi, ze jest to rozliczanie PRL pod hasłem "dekomunizacji", ale wybiórczej, tzn. bez obejmowania członków i sympatyków PIS. Najpierw idą służby, potem wojsko, członkowie PZPR i ewentualnie inne grupy społeczne, a na końcu "biesiadnicy" Okrągłego Stołu. Jest to przygrywka do uznania III RP za państwo przejściowe, a jego twórców za kolaborantów z pokojowo oddającymi władzę komunistami. A z kolaborantami wiadomo co się robi... Właściwa Polska dla PIS-u zaczyna się po wyborach w roku 2015. Pan Patryk wspomniał o "dojrzewaniu", a więc w tym kontekście oznacza to kontynuowanie poszukiwań kolejnych "wrogów", nawet już martwych (wątpię, aby J. Oleksy ocalał). Ten przechył prawicowy jest zbyt duży i niekiedy skrywa zwykłe "dojenie" Ojczyzny. Jest to po prostu szkodliwe dla Polski. Może suweren (ten śpiący) się obudzi i wahadło wychyli się w drugą stronę? Swoją drogą debata była ciekawa i kulturalna, co już samo w sobie stanowi pewną wartość w tych zagmatwanych czasach. Może refleksje i przemyślenia z przeżywania Świąt Wielkiej Nocy przywrócą pewną równowagę umysłu i ducha Radnym i ich poplecznikom. Wszystkiego najlepszego!
roma54
roma54 28.03.2018, 07:52
Panie Patryku - jeżeli Pan przytacza zbrodnie typu "Łączka", to równocześnie należy przytoczyc ok. 400 zabitych w czasie zamachu majowego, gdy marsz.J.Piłsudski obalił legalny Rząd II RP, 1000 rannych, Berezę Kartuską w której więziono i upodlano Bohatera Narodowego - 3-krotnego Premiera W.Witosa i wielu innych Posłów Sejmu II RP. Czy ktokolwiek i kiedykolwiek (oprócz historyków) rozliczył J.Piłsudskiego z tej zbrodni.....???? Tak się zastanawiam, czy za jakiś czas nie będzie kolejnej dekomunizacji np. radnych RM Nowego Sącza - po 1989 r. - którzy należeli np. do PZPR, a nawet dzisiaj jest ich kilka osób (pytanie- co to za Suweren, których ich wybiera w tym K.SASA ?). Jak Pan Patryku W. będzie się wtedy czuł i Pańscy Bliscy - gdy po latach zobaczą film, gdy Pan dyskutuje ze "szkodnikiem Polski i to nadanym z Moskwy ?). Brawo Panie Kazimierzu SAS, za pańskie wystąpienie bardzo merytoryczne i wyważone. Dla Pana Patryka - dziękuję za spokojne, bez zacietrzewienia prowadzenie dyskusji. Dla wszystkich uczestników - Dobrych Świąt Wielkanocnych !!
lola
lola 26.03.2018, 20:45
Wicher w kropce bo PiS pęka w szwach od ilości kandydatów na prezydenta.Jeszcze się pobiją bo tacy "mocni".

Pozostałe