Mydełko z oliwy i Rubik na czas

  • 13.03.2018, 08:42 (aktualizacja 13.03.2018 08:51)
  • red.
Mydełko z oliwy i Rubik na czas Archiwum szkoły
Analizy chemiczne, wykrywanie skrobi w żywności, pokazy carvingu i układanie kostki Rubika na czas – to tylko część atrakcji przygotowanych dla gimnazjalistów, uczestniczących w dniu otwartym Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie. Z ofertą szkoły zapoznali się trzecioklasiści z gimnazjów w Krynicy-Zdroju, Muszynie, Powroźniku i Tyliczu.

Z ofertą szkoły zapoznali się trzecioklasiści z gimnazjów w Krynicy-Zdroju, Muszynie, Powroźniku i Tyliczu. Gospodarze – uczniowie PZS, w oryginalnych przebraniach, oprowadzili gości po pracowniach. W chemicznej wręczono im mydełka, wyprodukowane podczas pokazów z oliwy z oliwek, smalcu i oleju kokosowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy carvingu w wykonaniu uczennic Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Gimnazjaliści mogli też sprawdzić swoje umiejętności językowe, biorąc udział w quizach z języka angielskiego i niemieckiego. Dowiedzieli się jak redagowana jest strona internetowa szkoły i poznali ofertę pozalekcyjną, w tym możliwość uczestniczenia w warsztatach aktorskich i pisarskich. W sali matematycznej żonglowali i układali kostkę Rubika na czas. Usłyszeli też, że nawet w grze na gitarze i keyboardzie wykorzystywana jest matematyka. Umowa patronacka z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie daje możliwość udziału w wykładach i zajęciach laboratoryjnych na uczelni, w której co roku uczniowie PZS walczą w Ogólnopolskiej Olimpiadzie O Diamentowy Indeks AGH.

Oryginalnym pomysłem pochwalili się uczestnicy Koła Fotograficznego. Przygotowali oni profesjonalne atelier fotograficzne, w którym w myśl hasła tegorocznego dnia otwartego „Szalone lata 60-te” można było zrobić sobie zdjęcia z hippisami.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

red.

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe