SpoKREWnieni służbą

  • 27.02.2018, 12:45 (aktualizacja 27.02.2018 13:18)
  • red
SpoKREWnieni służbą KaOSG
1 marca na terenie koszar KaOSG, odbędzie się zbiórka krwi w hołdzie żołnierzom wyklętym. Akcja ma charakter otwarty i każdy może wziąć w niej udział. Ostatnia zbiórka miała miejsce w 2017 roku. Funkcjonariusze zebrali wówczas 20 litrów krwi.

Akcja „spoKREWnieni służbą” pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  oraz Ministra Obrony Narodowej, trwać będzie przez cały marzec. W ramach akcji przedstawiciele polskich służb mundurowych, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, oddają krew chorym i ofiarom wypadków.

Do inicjatywy przystąpił również Klub Honorowych Dawców Krwi Orkiestry Reprezentacyjnej SG wraz z zarządem IPA Regionu Nowy Sącz II oraz zarządem NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Przeprowadzenie honorowej zbiórki krwi będzie miało miejsce w czwartek 1 marca br. w siedzibie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej (pomieszczenia służbowe Orkiestry Reprezentacyjnej SG) w godzinach 8:00-13:00.

Zbiórkę krwi przeprowadzać będzie personel medyczny z Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Sączu.   

Przypominamy, iż zbiórka krwi ma charakter otwarty i może w niej wziąć udział każdy. W ubiegłym roku, podczas akcji „SpoKREWnieni służbą” w Komendzie Oddziału, funkcjonariusze zebrali blisko 20 litrów drogocennego płynu.
żródło: KaOSG

red
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe