Nowy Sącz z jednostką wojskową?

  • 1.02.2018, 14:52 (aktualizacja 01.02.2018 22:56)
  • red
2018_02_01_jednostka_wojskowa_apel.mp4
W Nowym Sączu zrodził się pomysł utworzenia jednostki wojskowej. Inicjatorzy projektu przekonują że miasto, gdzie ciągle żyje tradycja I Pułku Strzelców Podhalańskich będzie świetnym miejscem dla żołnierzy i występują z apelem do Premiera RP i Ministra Obrony Narodowej. Już wkrótce w poszczególnych gminach będą także zbierane podpisy z poparciem dla idei. Z prośbą o informację dotyczącą tego, czy Nowy Sącz jest brany pod uwagę jako miejsce usytuowania jednostki wojskowej zwróciliśmy się do MON.

Oddział Mediów Centrum Operacyjnego Ministra Obrony Narodowej w krótkiej odpowiedzi poinformował Naszą TV Sądecką, że "Siły Zbrojne RP prowadzą prace mające na celu optymalizację rozwiązań organizacyjno-dyslokacyjnych. Potrzeba ta wynika m.in. ze Strategicznego Przeglądu Obronnego, zmieniającej się globalnej i lokalnej sytuacji bezpieczeństwa oraz wymogów bezpieczeństwa państwa. Pod uwagę brane są różne lokalizacje. Należy jednak podkreślić, że analizy objęte są klauzulą niejawności i nie mogą być ujawnione".

red
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
TT
TT 4.02.2018, 15:15
Będzie jednostka, będzie taras widokowy, będzie super basen przy Kamienicy, będzie nowiutki dworzec MPK, będzie sądeczanka, będą cztery mosty na Dunajcu będzie nowa linia kolejowa, będzie będzie..., będzie... wszystko pierwszego sortu, będzie...

Pozostałe