Chciała ukraść perfumy. Szarpała ochroniarza

  • 27.02.2017, 11:39 (aktualizacja 27.02.2017 13:02)
  • red.
Chciała ukraść perfumy. Szarpała ochroniarza
21 lutego w jednej z drogerii przy ul. Lwowskiej w Nowym Sączu 47- latka próbowała ukraść perfumy. Gdy minęła linię kas, zareagowała ochrona sklepu. Wtedy kobieta zaczęła zachowywać się agresywnie.

Do zdarzenia doszło 21 lutego po godzinie 18.00, w jednej z sądeckich drogerii przy ulicy Lwowskiej, skąd 47-latka ukradła perfumy. Schowała je pod kurtkę i pośpiesznie skierowała się ku wyjściu. Całe zdarzenie obserwował na monitorze pracownik ochrony, który widząc, że złodziejka mija linię kas i wychodzi z drogerii, udał się za nią i poprosił aby przeszła z nim do pomieszczeń ochrony. Kobieta zareagowała agresywnie – zaczęła krzyczeć i odepchnęła pracownika. Wywiązała się między nimi szarpanina, w którą włączył się mężczyzna czekający na 47-latkę przed sklepem. Zagrodził swoim ciałem dostęp do niej i zaczął odpychać ochroniarza, dzięki czemu kobiecie udało się uciec. Widząc całą sytuację, postronne osoby oraz pozostali ochroniarze obiektu przytrzymali 42-latka. W pościg za uciekającą udał się ochroniarz, który zdemaskował złodziejkę. Dogonił ją na zewnątrz budynku i doprowadził  do pomieszczeń ochrony. Na miejsce błyskawicznie przybyli policjanci, którzy zatrzymali agresywną parę. Na miejscu zdarzenia rozpytali świadków oraz sprawdzili nagranie z monitoringu. Podczas sprawdzenia dwójki zatrzymanych okazało się, że kobieta ma przy sobie jeszcze jedną skradzioną rzecz, a dokładnie kurtkę – którą jak później ustalili policjanci – ukradła na terenie sklepu w innej części miasta.

Policjanci odzyskali skradzione mienie, a sprawcom postawili zarzuty. Za kradzież rozbójniczą (mniejszej wagi) kobiecie grozi do 5 lat więzienia, a mężczyźnie za stosowanie przemocy w celu zmuszenia osoby do określonego działania – 3 lata pozbawienia wolności. Oboje przyznali się do winy.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe