Sprzedawała alkohol nieletnim.

  • 20.02.2017, 13:36
  • red.
Sprzedawała alkohol nieletnim.
16 stycznia na os. Przetakówka policjanci zatrzymali grupę dziewczyn pijących alkohol. Dziewczyny w wieku od 12 do 15 r. ż. na widok policyjnego patrolu zaczęły uciekać. Po kilkusetmetrowym pościgu zatrzymała je dzielnicowa, po czym policjanci ustalili kto i gdzie sprzedał im alkohol. Teraz sprzedawczyni, jak i właścicielce sklepu grozi kara grzywny, a organ wydający zezwolenie na sprzedaż alkoholu, może je w takiej sytuacji cofnąć.

Dzielnicowa, która 16 stycznia pełniła służbę obchodową na osiedlu Przetakówka w Nowym Sączu, w rejonie ulicy Paderewskiego, zauważyła grupkę młodych dziewcząt pijących alkohol. Na jej widok, dziewczynki rozbiegły się w różnych kierunkach. Mimo, że były dość daleko, policjantka bez namysłu ruszyła za nimi i po kilkusetmetrowym pościgu zatrzymała dwie z nich. Wtedy też nadjechał kolejny patrol, a trzy pozostałe dziewczyny podeszły do policjantów.

W rozmowie z nimi funkcjonariusze ustalili w którym sklepie i kto sprzedał im alkohol. Policjanci sprawdzili również nagranie monitoringu, które potwierdziło wersję wydarzeń. Sprzedawczyni tłumaczyła, że w błąd wprowadził ją dojrzały wygląd dziewcząt i dlatego nie zażądała od nich okazania dokumentu stwierdzającego ich wiek.

Dziewczynki w wieku 12-15 lat przewieziono do sądeckiej komendy i w obecności rodziców zbadano na trzeźwość. Jedna z piątki dziewcząt była pod wpływem alkoholu. O takich przypadkach zgodnie z treścią ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich policjanci informują sąd rodzinny.

Na komendę trafiła również sprzedawczyni, która sprzedała alkohol nieletnim. Za takie przewinienie ustawodawca przewidział karę grzywny. Tej samej karze podlega również kierownik zakładu handlowego w którym miała miejsce taka sprzedaż. Ponadto, organ, który wydał zezwolenie na sprzedaż alkoholu, może je w takiej sytuacji cofnąć.

źródło: KM Policji w Nowym Sączu

 

red.
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe