Przedszkolanka z zarzutami. Prokuratura prowadzi śledztwo

  • 21.03.2018, 09:27
  • red.
Przedszkolanka z zarzutami. Prokuratura prowadzi śledztwo
Opiekunka jednego z niepublicznych przedszkoli na terenie Nowego Sącza usłyszała zarzuty znęcania się nad dzieckiem. Kobieta miała szarpać 3 -letnie dziecko, kłaść się na nim, ściskać go i okręcać kocem. Brutalne zachowanie zostało zarejestrowane przez kamerę wewnętrznego monitoringu a cała sprawa - choć była zgłoszona na policję jesienią ubiegłego roku - ujrzała "światło dzienne" dzięki dziennikarzom programu UWAGA.

Do znęcania się nad 3-letnim chłopcem miało dochodzić na przełomie września i października ubiegłego roku jednak dopiero po nagłośnieniu sprawy przez media (w poniedziałek w Nowym Sączu został zrealizowany program Uwaga) przedszkolanka usłyszała zarzuty. Kobieta została przesłuchana, złożyła obszerne wyjaśniania ale nie przyznała się do winy.

Opieszałością organów ścigania jest oburzona Małopolska Kurator Oświaty. W komunikacie przesłanym do mediów Barbara Nowak przekonuje, że takie sprawy powinny być traktowane priorytetowo. Kurator w trybie pilnym podjęła czynności z zakresu nadzoru pedagogicznego. W przedszkolu dyżuruje wizytator mający zapewnić dzieciom bezpieczeństwo.

źródło Uwaga TVN

 

 

red.
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe