Przebierańcy udawali policjantów

  • 4.12.2017, 11:51 (aktualizacja 04.12.2017 12:02)
  • red.
Przebierańcy udawali policjantów
W miniony czwartek (30.11) w Gródku nad Dunajcem trzech mężczyzn używając czerwonej latarki zatrzymało samochód dostawczy. Mężczyźni podali się za policjantów ale mundury, które mieli na sobie wzbudziły podejrzenia kierującego. Co ciekawe, w tym samym czasie na miejsce podjechał patrol "prawdziwej" policji i przebierańcy musieli salwować się ucieczką. Sprawcy szybko zostali ujęci a okazali się nimi: dwaj 19-latkowie, dwaj 18- latkowie i jeden 15-latek.

W czwartek, 30 listopada, w Gródku nad Dunajcem, kilka minut po północy trzech mężczyzn przy użyciu latarki z czerwonym światłem zatrzymało samochód dostawczy Iveco, podając się za funkcjonariuszy policji. Byli ubrani w policyjne mundury starego typu, dodatkowo niekompletne, a częściowo wojskowe. Dlatego kierowca, który zatrzymał się do kontroli drogowej, po chwili rozmowy zaczął podejrzewać, że młodzi mężczyźni podszywają się pod policjantów. W tym samym czasie na miejsce podjechali policjanci z komisariatu z Łososiny Dolnej, którzy patrolowali ten rejon, a wówczas młodzi przebierańcy zaczęli uciekać w kierunku zarośli.

 

Na miejsce oficer dyżurny sądeckiej Policji wysłał również inne patrole i przewodnika z psem tropiącym. Policjanci ustalili jakim samochodem przyjechali ci mężczyźni i kto jest jego właścicielem. Na siedzeniu pojazdu leżały dwie atrapy broni oraz hełm i suszarka do włosów. Około godziny 5.40 jeden z przebierańców wrócił do pozostawionej na parkingu toyoty i wtedy policjanci go zatrzymali. Funkcjonariusze szybko ustalili także tożsamość jego czterech kolegów, biorących udział nie tylko w tym zdarzeniu, ale również w kilku innych tego typu „kontrolach drogowych” na terenie Gródka nad Dunajcem i Rożnowa.

 

Ogółem zatrzymano dwóch 19-latków, dwóch 18-latków i 15-latka. Pełnoletnim po przesłuchaniu przedstawiono zarzut podawania się za funkcjonariusza publicznego, za które to przestępstwo grozi nawet do roku pozbawienia wolności. Nieletniego przekazano rodzinie i zajmie się nim sąd rodzinny.

 

Wyciąg z kodeksu karnego:

Art. 227. Kto, podając się za funkcjonariusza publicznego albo wyzyskując błędne przeświadczenie o tym innej osoby, wykonuje czynność związaną z jego funkcją,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

 

 

Tekst i foto: KMP Nowy Sącz

red.

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.ntvsadecka.pl z siedzibą w Nowym Sączu, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe