Policjanci zatrzymali sprawcę dwóch podpaleń

  • 9.08.2017, 14:21
  • red.
 Policjanci zatrzymali sprawcę dwóch podpaleń
Już następnego dnia po ujawnieniu dwóch pożarów, sądeccy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który odpowiadał za podpalenia, a następnie przedstawili mu zarzuty uszkodzenia mienia. 6 sierpnia około godziny 16.00 oficer dyżurny sądeckiej Policji otrzymał zgłoszenia dotyczące dwóch pożarów. Do pierwszego doszło na ulicy Kochanowskiego w Nowym Sączu, gdzie ktoś podpalił śmieci, przez co spłonął kosz i nadpaliła się skórzana kanapa. Kilka minut później płonął dziecięcy wózek pozostawiony na klatce schodowej bloku przy ulicy Żywieckiej, jednak w tym przypadku ogień wyrządził większe szkody niszcząc część ścian budynku, płytki na ścianach i podłodze oraz drzwi i okno. Na miejscu obu zdarzeń pojawiła się grupa dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady oraz miejsca zdarzenia. Policjanci rozpytali też świadków oraz sprawdzili zapisy monitoringu i natychmiast ruszyli na poszukiwania mężczyzny odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Jednocześnie strażacy usuwali skutki pożaru, ponieważ ściany na ulicy Żywieckiej były zabrudzone sadzą, a klatka schodowa znacznie zadymiona.

Już po ustaleniu pierwszych szczegółów dotyczących zdarzenia policjanci zaczęli działać operacyjnie. Ich intensywna praca szybko przyniosła efekty, ponieważ już następnego dnia po zdarzeniu policjanci ustalili tożsamość i zatrzymali 26-letniego mieszkańca Nowego Sącza, któremu zarzucili uszkodzenie mienia zarówno przy ulicy Kochanowskiego, jak i Żywieckiej.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia tych przestępstw i dobrowolnie poddał się karze. Zgodnie z treścią art. 288 par. 1 kodeksu karnego, za uszkodzenie mienia grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

/źródło i foto KM Policji w Nowym Sączu/

 

 

red.

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe